Jak postępować z zazdrosnym partnerem?

witam, jestem w zwiazku z chłopakiem 8 miesiecy. analizuje do tego iż mój chłopak jest bardzo zazdrosny, kontroluje mnie na kazdym kroku, nie da się z nim wytrzymać. nie wiem co mam zrobić ponieważ dziecko jest w drodze, nie potrafie go rownież zostawić bo go kocham. doradzicie mi coś ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na początku zastanów się, skąd może wynikać jego zazdrość. Może ma bolesne doświadczenia z poprzednich związków lub ma zaniżone poczucie własnej wartości?
Następnie porozmawiaj z nim spokojnie - przedstaw mu zachowania, które Ciebie bolą, a następnie wspólnie zastanówcie się jak można to zmienić.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Sugerowałabym zainspirowanie Pani Partnera do podjęcia wspólnej terapii partnerskiej.

Życzę tylko dobrych relacji,
Irena Mielnik-Madej