Jak potwierdzić łuszczycę?

Jak upewnic sie, ze moja choroba, to luszczyca? Zdania lekarzy, u ktorych szukalam potwierdzenia diagnozy, sa podzielone - jedni mowia, ze to luszczyca, drudzy, ze grzybica. Czy jakies badania moga dac potwierdzenie na 100%?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozpoznanie łuszczycy ustala się na podstawie stwierdzenia wykwitów i ognisk charakterystycznych dla łuszczycy w typowej lokalizacji: łokcie, kolana, owłosiona skóra głowy. W sytuacjach wątpliwych lekarz pobiera biopsję ze zmiany do oceny histopatologicznej.