Jak potwierdzić wirus różyczkopochodny?

Witam!U moich dzieci (8 latka i 4 latki) pojawiła się wysypka niewiadomego pochodzenia. U starszego dziecka było to dwa dni temu pierwsze okolice to klatka piersiowa, brzuch i ręce, wczoraj pojawiła się za uszami na karku i policzkach a teraz jest na całym ciele. Towarzyszy temu swędzenie ale nie ma innych objawów (brak gorączki, nie ma powiększonych węzłów chłonnych, nie ma bólu w stawach). Wczorajsza wizyta u lekarza skończyła się stwierdzeniem, że to wirus różyczkopodobny. jak to potwierdzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.