Jak powiedzieć mamie, że jestem gejem?

Witam, Mam 18 lat i jestem gejem. Chciałbym o tym powiedzieć mamie, ale nie wiem jak.... Moja mama wydawać się, że nic nie ma do gejów ani lesbijek. ... Proszę mi pomóc jak powiedzieć o tym mamie, jak zacząć rozmowę, co powiedzieć i w jakich okolicznościach. .... "czy jest Pan na to gotowy?" zapewne rzuciło się na myśl - moja odpowiedź brzmi: tak, tylko nie wiem jak to powiedzieć. Proszę o pomoc.

Ważne też, żeby zapewnić sobie czas na tą rozmowę - na kilkanaście minut przed jakimś spotkaniem czy obiadem rodzinnym to nie jest dobry pomysł.

A co do samej rozmowy, to zwykle w sytuacjach takich jak ta, o której wspominasz, rodzic już sam ma przypuszczenia i powiedzenie tego na głos przynosi obu stronom ulgę.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozmowę :)

Witam, Pana mama jest osobą otwartą, rozmwiał Pan o tym co sądzi o innych orientacjach seksualnych, akceptuje je. Może Pan porozmawiać wprost, w cztery oczy, nie w pośpiechu, kiedy oboje będziecie mieli czas, uprzedzić że będzie Pan chciał porozmawiać o czymś ważnym. Może Pan wybrać formę listu. Przelać słowa na papier, zastanowić się wtedy czy sam chce tą informację przekazać. Mimo tego, że Pana mama jest otwarta, będzie potrzebować czasu żeby przemyśleć to co Pan jej powedział lub przekazał w liście. Może Pan wybrać formę: " Mamo, wolę spotykać się z chłopakami, nie dziewczynami". Pozdrawiam