Jak powiedzieć rodzicom o ciąży?

Witam jestem w ciąży, zrobiłam dwa testy oba pozytywne. Z chłopakiem jestem od 2 lat oboje lojalni i się kochamy chłopak ma 18 i bardzo się Cieszy mówi ze nic więcej nie mogłam mu dać Ja tez się cieszę ale boję się rozmowy z rodzicami.Mieszkam w anglii, a mój chłopak w Polsce. Obie nasze rodziny są religijne, moja babcia miała 18 lat kiedy urodziła mojego tatę ale ja strasznie boje się rozczarować rodziców boje się ze mnie odtraca i mi nie pomogą.Jak im to powiedzieć.Proszę pomóżcie.

Piszę Pani o kilku czynnikach, które mogą być pomocne podczas takiej rozmowy. Jednym z nich z pewnością jest zaangażowanie chłopaka oraz wasze pozytywne emocje - być może warto, jeśli to możliwe, przeprowadzić tą rozmowę wspólnie. Warto wyjaśnić rodzicom jakie macie plany na przyszłość, jak Wy to widzicie, to na pewno ich uspokoi i zmniejszy obawy przed tą nową sytuacją.
Warto również zastanowić się jakiej pomocy konkretnie oczekiwaliby Państwo od rodziców i poruszyć tą kwestię podczas rozmowy. To da im możliwość i czas na przemyślenie w jakim zakresie chcą i mogą pomóc w wychowaniu wnuka, a tym samym zmniejszy obawę przed nieprzewidzianymi obowiązkami.

Pozdrawiam!
http://pracownia-terapii.pl

Witam,
znalazła się Pani w nowej sytuacji i to normalne, że odczuwa Pani niepokój.
Jednak ma Pani esparcie w partnerze, to bardzo dużo. Być może uda się zorganizować wspólną rozmowę. Najlepiej powiedzieć o wszystkim szczerze i razem zastanowić się jakie kroki należy podjąć, by było to z korzyścią dla wszystkich.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Witam,
myślę, że najlepszym sposobem jest rozmowa, mimo wszystko szczera z rodzicami. Jeżeli jesteś czy byłaś z nimi blisko, to myślę, że ich nie rozczarujesz.
Takie rzeczy się zdarzają, jednak dobrze byłoby w tej sytuacji jakoś ogarnąć całość Waszego położenia i spróbować zamieszkać razem, żeby dziecko miało dwoje rodziców.
Powodzenia