Jak powiększyć biceps i zmniejszyć brzuch?

Witam! Mam 16 lat. Nie mam dostępu do siłowni, dysponuję hantlami. Moje problemy polegają na tym, że biceps mi nie rośnie. Nie wiem, co zrobić. Prosiłbym o jakieś ćwiczenia, serie. Jak ćwiczyć? A drugi problem polega na brzuchu - mam oponkę. Ćwiczę i nic się nie dzieje. Tu akurat mam dostęp do bieżni i ławeczki.

Witam!
Jeśli chodzi o ćwiczenia na pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha możesz spróbować tych przedstawionych poniżej. Każde ćwiczenie wykonuj w 1 serii po 25 razy, z około 15 sekundową przerwą pomiędzy nimi:
- Połóż się na podłodze, ugnij kolana, stopy mocno oprzyj o podłoże, łokcie zegnij, a dłońmi obejmij kark. Rób pełne brzuszki, tak by pracowały mięśnie całego brzucha.
- Możesz zmodyfikować powyższe ćwiczenie. Połóż się na plecach podeprzyj głowę dłońmi, nogi unieś i zegnij w kolanach. Teraz dopiero unoś wyprostowany tułów do góry. Możesz też równocześnie podnosić tułów i opuszczać stopy tuż nad podłogę.
- Połóż się na plecach podeprzyj głowę dłońmi, nogi złącz i unieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt prosty. Lekkim ruchem skrętnym unoś głowę oraz bark do góry i dociągaj górny łokieć do przeciwnego kolana.
- Usiądź na podłodze i podeprzyj się z tyłu na lekko ugiętych rękach. Następnie unoś pięty nad podłoże (nogi zgięte w kolanach) i prostuj nogi do góry, po czym wracaj do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonuj tak, jakbyś się bujała.
- Połóż się na plecach, nogi podnieś do góry i rozchyl je na boki. Wyprostowane ręce ułóż między nogami. Unoś do góry głowę i barki wyciągając ręce do przodu.
- Usiądź na podłodze i podeprzyj się z tyłu na lekko ugiętych rękach. Unoś wyprostowane nogi do góry, a następnie rozszerzaj je i łącz z powrotem. Dla urozmaicenia ćwiczenia możesz robić poprzeczne lub podłużne nożyce.
- Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i unieś do góry pośladki tak, aby plecy tworzyły z tułowiem linię ciągłą. Wyciągnij prostą prawą nogę, następnie kilkakrotnie zegnij ją w kolanie i znowu wyprostuj. Zgięte w kolanie nogę przyciągnij do klatki piersiowej, wyprostuj i wróć do pozycji wyjściowej.
- Stań w lekkim rozkroku, jedno ramię połóż na brzuchu, a drugie wyciągnij wyprostowane jak najwyżej do góry i wykonuj lekki skłon w bok. Podczas wykonywania ćwiczenia nie odrywaj stóp od podłoża. Powtórz ćwiczenie, robiąc to samo na drugą stronę dopiero wtedy, gdy poczujesz napięcie mięśni.
- Stań w rozkroku, na lekko ugiętych kolanach, spleć dłonie nad głową i wykonuj głęboki skłon w bok nie skręcając tułowia. W pozycji końcowej możesz pogłębić skłon.
Warto przeczytać także artykuł dotyczący ćwiczeń bicepsów http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-bicepsy i zacząć stosować się do zaleceń.
Pozdrawiam serdecznie,
mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna