Jak powinien być leczony astygmatyzm?

Witam, dzisiaj lekarz stwierdził u mnie astygmatyzm. Mój problem to widzenie niewyraźnie obiektów, które są daleko. Moja recepta na okulary to OP sfera - 1.0 cylinder 0.75 oś 90st oraz OL sfera - 1.25 cylinder 0.75 oś 100st. Lekarz powiedział, aby okulary nosić jako doraźna pomoc, do oglądania tv, prowadzenia auta, czytania. Nie muszę w nich chodzić od rana do wieczora, tylko w razie potrzeby. Czy to poprawne zalecenia? Koleżanka z astygmamtyzmem nosi bezprzerwy soczewki, inne osoby jakie znam również okulary cały czas. Z czego wynika zatem moje zalecenie, aby okulary nosić w razie potrzeby? Czy to przy mojej wadzie poprawne zalecenie czy okulista się myli i powinnam okulary nosić cały dzień? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Bez osobistego badania trudno powiedzieć czym się kierował Pani okulista wydając zalecenia dla Pani. Sugeruję zastosować się do jego zaleceń, a w razie wątpliwości skonsultować się z drugim specjalistą, który będzie mógł Panią zbadać i wypowiedzieć się odnośnie właściwego postępowania. Pozdrawiam!