Jak powinien schudnąć sportowiec?

Witam! Mam 12 lat, wzrost ok. 155 cm. Mam problem ze schudnięciem. Ważę 42,75 kg, a chciałbym ważyć 38-39 kg. Codziennie przeznaczam ok. 2 godziny na trening. Mój największy problem - nie jem dużo warzyw, surówek itp. Jem za to dużo cukru i mięsa. Co mam zrobić żeby schudnąć? Jestem bokserem, dlatego chcę schudnąć. Pozdrawiam!
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi w chwili obecnej 17,8.
Na siatce centylowej odpowiada to 50 centylowi.
Masz prawidłową masę ciała, dlatego nie powinieneś się odchudzać, gdyż może to mieć negatywne przełożenie na Twój rozwój.
Dieta o ograniczonej energetyczności może spowodować, iż organizm zacznie zużywać własne białka, m.in. tkankę mięśniową, a zakładam, iż nie jest to Twoim zamiarem.
Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia zawartymi w Piramidzie IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Zwiększenie podaży surowych warzyw (także w postaci surówek) może pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.
Nie odchudzaj się, a o wszystkich decyzjach informuj rodziców.

Pozdrawiam