Jak powinien wyglądać brzuch u ciężarnej?

Mam 23 lata. Pół roku temu poroniłam w 9 tyg., miałam zabieg. Teraz jestem w 15 tyg. 2 tygodnie temu miałam USG, wszystko było dobrze. Moje pytanie dotyczy brzucha, jaki powinien być w ciągu dnia? Jak jestem w ruchu, jest troszkę odstający i troszkę taki bardziej tłuszczowy, taki mi się wydaje. Martwię się, bo bardzo chcę tego dziecka. Przez pierwsze tygodnie wymiotowałam samą żółcią. Bardzo proszę o jakieś informacje.

Witam serdecznie!

Najbardziej wiarygodnym parametrem w ocenie prawidłowego rozwoju ciąży jest badanie USG. Jeżeli lekarz przeprowadzający badanie nie zauważył istotnych odchyleń to wydaje się, że może być Pani spokojna o maluszka.

Kształt brzucha w żaden sposób nie może stanowić czynnika rokującego. Proszę pamiętać, iż każda kobieta ma inny kształt brzucha przed zajściem w ciążę, inne rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Po zajściu w ciążę kształt brzucha również jest zmienny osobniczo. Istnieją co prawda teorie o możliwości rozpoznania płci dziecka po kształcie brzucha przyszłej mamy. Nie są one jednak poparte żadnymi badaniami klinicznymi.

Wymioty są najczęstszą dolegliwością ciężarnych w pierwszych tygodniach ciąży. Jeżeli wymioty pojawiały się codziennie, a dodatkowo nie miała Pani najlepszego apetytu, to wymioty mogły być podobne do tych opisywanych.

Pozdrawiam