Jak powinien zachowywać się 3-latek?

Witam. Mam pewien problem z 3 latkiem. Od jakiegoś czasu dziecko zaczęło się dziwnie zachowywać. Zaczął stroić miny, wydawać dziwne odgłosy i tak non stop. Chyba że włączę bajkę lub czytam ksiaKe wtedy zachowuje się normalnie. Mogę z nim porozmawiać. Z mowa jest wszystko w porządku. Ale za jakiś czas zaczyna swoje wygłupy. Machanie rękoma, kręcenie głową przewalanie oczami do góry. Potrafi iść do lusterka i stroić miny typu wkładanie rąk do buzi i rociaganie ust, naciąganie skóry pod oczami do dołu itd. dziecko poszlo do przedszkola i te miny jeszcze bardziej się nasiliły. Mówię że tak nie ładnie robi ale nic to nie pomaga tylko się nasila. Martwię się bo jak Ostaje Że mną w domu to staram się cały czas rozmawiać gdy widzę że zaczyna robić miny. Próbuje być z nim w kontakcie. Ma młodszego brata z którym normalnie się bawi ale za jakiś czas jak się już sobą znudza zaczyna się hałasowanie. Co to może być? Czy mam powód do zmartwienia? Czy to poprostu taki okres. Ale wydaje mi się że coś jest na rzeczy bo te zachowania nie tylko mnie zaniepokoiły. Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli coś Panią niepokoi warto udać się do lekarza pediatry.lekarz po badaniu będzie mógł coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.