Jak powinna być prawidłowa waga niemowlęcia?

Witam, mam córkę, która ma 1 rok i 3 miesiące. Jej waga na to 9,800 przy wzroście 77cm. Waga urodzeniowa to 3,820 kg, a wzrost 57cm. Wizualnie jest szczupła, czasami ma duży apetyt, a czasami słabszy. Czy państwa zdaniem ma ona niedowagę? Pediatra twierdzi, że lepiej być szczupłym niżeli grubszym dzieckiem. Czy mam się czym przejmować? Ogólnie jest dzieckiem energicznym, radosnym, jednym słowem ciągle w ruchu. Wszystkie badanie są dobre. Zastanawiam się, czy czasami nie szukam dziury w całym? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam,

proszę niczym się nie denerwować. Pani córeczka ma się dobrze, a jej parametry są prawidłowe. Proszę zaufać pediatrze oraz swojemu dziecku, które rozwija się prawidłowo, i jak sama Pani mówi - jest radosne i aktywne.

Zakorzenione w naszej kulturze sentencje typu "pulchne dziecko, to zdrowe dziecko" są błędne. Zbyt wysoka masa ciała zwiększa prawdopodobieństwo tego typu problemów w dorosłym życiu, a co za tym idzie - innych chorób (sercowo - naczyniowych, cukrzycy itd). Proszę mimo wszystko nie próbować karmić dziecka na siłę (dopiero wtedy mogą pojawić się problemy, frustracje).

Pozdrawiam!
Urszula Bieniek