Jak powinna postępować osoba, która zapomniała przyjąć jednej tabletki antykoncepcyjnej?

Witam, Przyjmuje pigulke antykoncepcyjna Qlaira. Zapomnialam wziac jedna tabletke w 17stym dniu cyklu. Postepujac zgodnie z ulotka wzielam te tabletke od razu jak sie o tym zorientowalam (w 18stym dniu cyklu, wzielam 2 tabletki w tym samym czasie). Dzisiaj, w 21szym dniu cyklu dostalam krwawienie. Nie wiem jak dalej postepowac : czy skonczyc opakowanie pigulki ktora przyjmowalam ? Czy wystapi ponowne krawienie w tak krotkim czasie ? Czy przerwac to opakowanie i rozpoczac nowe ?

Lek. Tomasz Budlewski

Udac się do ginekologa i postępować zgodnie z jego zaleceniami