Jak powinna przebiegać zmiana tabletek?

Witam serdecznie. Lekarz zmienił mi tabletki antykoncepcyjne z Teenia na Microgynon 21, czy zmieniając tabletki antykoncepcyjne można zrobić standardową przerwę 7 dni po skończeniu opakowania starego leku i zacząć przyjmowanie nowego leku po tej 7 dniowej przerwie? Czy tabletki Microgynon 21 są słabsze od leku Teenia i przy zmianie leku może zaistnieć większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie przez pewien okres czasu? Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani zrobić 7 dniową przerwę, zmienione tabletki będą miały takie samo działanie antykoncepcyjne i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.