Jak powinna wyglądać dieta osoby chorującej na cukrzycę?

Witam, moja babcia choruje na cukrzycę typu 2(wstrzykuje sobie w Insulinę) ostatnio wylądowała w szpitalu z bardzo wysokim cukrem, planuję wziąć babcię do siebie i ja przypilnować ponieważ nie ma w ogole apetytu a jak je to tylko slodyczę i potem ma problemy zdrowotne. Moje pytanie jest takie jakie są metody w tym przypadku aby babcia odzyskała apetyt i mogła cokolwiek przełknąć. Jak musi się odżywiać cukrzyk?

Szanowna Pani, najważniejsze jest wyrównanie glikemii. Osoby starsze często nie chcą jeść i niestety trzeba je do tego zachęcać a czasami wręcz zmuszać. Dieta dla cukrzyków powinna zawierać jak najmniej cukrów prostych a więcej cukrów złożonych. Należy wyeliminować słodycze i słodkie napoje a spożywać dużo warzyw. Pozdrawiam