Jak powinna wyglądać dieta redukcyjna?

Witam, Od pewnego czasu trenuję. Pragnę wyrzeźbić swoje mięśnie i sprawić by były widoczne. Podobno w tym celu powinnam stosować dietę redukcyjną. Proszę o wskazówki: co powinien szczególnie zawierać mój jadłospis, czego powinnam unikać, jak często jeść i ile posiłków powinnam spożywać w ciągu dnia. Pozdrawiam, Agnieszka G.

Witam Pani Agnieszko
bez podstawowych parametrów (waga, wzrost, tkanka tłuszczowa) trudno podać Pani zapotrzebowanie kaloryczne. Przydało by się 5 posiłków z wartościowym białkiem, pełnoziarnistym pieczywem i warzywami i odpowiednią ilością tłuszczu. Proszę pamiętać o posiłku regeneracyjnym po ćwiczeniach, nawet jeśli jest Pani zmęczona i nie czuje się głodna. No i proszę nie zapominać o wodzie.
Jeśli może Pani przyjechać do Rzeszowa - zapraszam do gabinetu na bezpłatny pomiar składu ciała. Proszę też zajrzeć na stronę www.miesowicz.fitdietetyk.pl, gzie znajdzie Pani sporo artykułów dotyczących diety osób trenujących.
Oczywiście mogę również przygotować dla Pani kompletny program dietetyczny.

Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Mięsowicz

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska