Jak powinna wyglądać relacja z psychologiem?

witam chodze do psychologa ktory na początku wydawało mi sie ze że dobrze trafiłem ale relacja moim zdaniem zaczyna sie psuć tz psycholog nie okazuje juz emapati zainteresowania czasami po wizycie jestem zły bo nie wiem jak bedzie wyglądac rozmowa nastrój psychologa jest zmienny i to mi bardzo przeszkadza traci to na jakości czuje sie juz mniej ważny psycholog słucha juz od niechcenia co sie dzieje teraz mam mieszane uczucia czy psychologowi jeszcze zalezy na mnie nie wiem czuje ze trace motywacje za kazdym razem psycholog ma inny nastroj humor nie wiem jak to nazwac czy ja zanudzam psychologa nie ma j uz takiego ciepła i troski a na tym mi bardzo zalezy oc sie dzieje z moim psychologiem juz nie mam takiej satysfakcji z wizyt czuje sie jakbym ise zmuszał do wizyt bo to juz n ie jest ten sam psycholog co wczesniej a jezeli juz n ie jestem wazny nie wem co dalej

Witam Pana,
Zdarzają się w terapii trudne chwile, które rodzą opór
a nawet konflikt z terapeutą.
Może Pan porozmawiać o swoich odczuciach z terapeutą.
Takie sytuacje warto omawiać z psychoterapeutą,
gdyż mogą okazać się momentami zwrotnymi w terapii.
Jeżeli zastosowana przez terapeutę metoda nie przynosi pożądanych
efektów, to zapewne zostanie zmodyfikowana.
Jednak w każdej metodzie ważna jest też Pana współpraca.
Relacja między klientem i terapeutą powinna sprzyjać dobrej
komunikacji i współpracy.
Niezmiernie ważne jest też, aby Pan nie postępował
w sposób utrudniający.
Skuteczność psychoterapii bowiem zależy nie tylko od umiejętności
terapeuty, ale także od systematyczności i współpracy
osoby zainteresowanej.
Natomiast terapeuta przede wszystkim ma okazywać Panu szacunek
i zrozumienie, ma wspierać a także akceptować Pana uczucia
i emocje oraz prawo do popełniania błędów.
Terapeuta może uświadamiać jakie błędy Pan popełnia,
wskazać nad czym warto popracować, ale nie ma prawa Pana
oceniać ani wyśmiewać.
Jeżeli jednak, po szczerej rozmowie z terapeutą, nadal będzie
Pan odczuwał dyskomfort w relacji za swoim terapeutą,
to należy pomyśleć o zmianie terapeuty.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl