Jak powinnam odczytać ten wynik MRI kręgosłupa szyjnego?

Proszę o interpretację wyniku MRI kregosłupa szyjnego(kobieta 27 lat) i objawów. W trakcie diagnostyki onkologicznej. 3 miesiace temu wykonano rtg kręgosłupa(wtedy objawy były dyskretne):odc c:niewielka kifoza, th:niewielkie skrzywienie prawoboczne, odc lędźwiowy:dyslordoza. Podwyższony Ca od 23.04(1,25),PTH(51,9), LDH(374),glukoza w normie, leukocytoza(12),CRP(8),limfocyty(4)RF(<20), ANA(ujemne),Borelioza(ujemne),HIV(ujemne),HCV(ujemne).Od dwóch tygodni mocne nasilenie objawów kostno-mięśniowych(silne osłabienie mięśni rąk i ud, strzykanie nie tylko w stawach ale także w kręgosłupie,palcach i obojczykach, a co najgorsze zesztywniały kark-przy najmniejszym ruchu szyją z tyłu u góry szyi słyszę"chrupanie","trzeszczenie", od 7 dni chwieję się jak chodzę lub stoję chwilę dłużej,mam zawroty głowy i czuję ogromny ciężar ciała szczególnie w nogach ale nie tylko-"jakby sciągał mnie w dół ogromny ciężar. Czesem nawej jak leżę,siedzenie też jest strasznie męczące, czuję "brak stabilności kręgosłupa,potrafię też się chwiać siedząc więc ostatnie dni głównie leżę). Czekam na eizytę u specjalisty, poniżej opis rezonansu odc. C, proszę o wstępną interpretację opisu MRI i moich objawów plus badań laboratoryjnych. Serdecznie dziękuję! MR Kręgosłupa - odcinek C Dane kliniczne: bóle, osłabienie kończyn, zawroty głowy Badanie wykonano w sekwencjach SE i TSE uzyskując obrazy T1, T2-zależne i z supresją tłuszczu W przekrojach strzałkowych, czołowych i poprzecznych. Dyslordoza szyjna. Niewielkie, kifotyczne ustawienie kręgów C5 i C6. Bulging krążka międzykręgowego C4-C5. Stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 11mm . Obustronne zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych. Obniżenie wysokości i centralno prawoboczna protruzja krążka międzykręgowego C5-C6. Stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 8mm i brak rezerwy płynowej rdzenia. Obustronne zwężenie otworów międzykręgowych z przewagą po prawej, spłycenie prawego zachyłka bocznego. Obniżenie wysokości i centralno lewoboczna dozachyłkowa i dootworowa protruzja krążka międzykręgowego C6- C7. Stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 9mm i zmniejszenie rezerwy płynowej rdzenia. Obustronne zwężenie otworów międzykręgowych z przewagą po lewej. Sygnał szpiku kostnego prawidłowy. Zmian śródrdzeniowych nie wykazano. WN: wielopoziomowa dyskopatia ze stenozą kanału kręgowego ( C5-6). Ps. Było to MRI bez kontrastu-czy takie badanie uwidocznilłoby ewentualne przerzuty do kręgosłupa/czy w tym badaniu(bez kontrastu) widać po opisie aby takie zmiany występowały?Lub ich konsekwencje?

Opis MRI do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji, obejrzenia płyty CD; " MR Kręgosłupa - odcinek C Dane kliniczne: bóle, osłabienie kończyn, zawroty głowy Badanie wykonano w sekwencjach SE i TSE uzyskując obrazy T1, T2-zależne i z supresją tłuszczu W przekrojach strzałkowych, czołowych i poprzecznych. Dyslordoza szyjna. Niewielkie, kifotyczne ustawienie kręgów C5 i C6. Bulging krążka międzykręgowego C4-C5. Stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 11mm . Obustronne zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych. Obniżenie wysokości i centralno prawoboczna protruzja krążka międzykręgowego C5-C6. Stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 8mm i brak rezerwy płynowej rdzenia. Obustronne zwężenie otworów międzykręgowych z przewagą po prawej, spłycenie prawego zachyłka bocznego. Obniżenie wysokości i centralno lewoboczna dozachyłkowa i dootworowa protruzja krążka międzykręgowego C6- C7. Stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 9mm i zmniejszenie rezerwy płynowej rdzenia. Obustronne zwężenie otworów międzykręgowych z przewagą po lewej. Sygnał szpiku kostnego prawidłowy. Zmian śródrdzeniowych nie wykazano. WN: wielopoziomowa dyskopatia ze stenozą kanału kręgowego ( C5-6)." Zwykle mRI kręgosłupa robi się bez kontrastu!.
Takie czasy trudne i niezdrowe ! praca siedząca, bezruch przed komputerem... ! A do tego telefony komórkowe, ipody, monitorki , gry komputerowe, potem telewizja i bezruch, zmęczenie, apatia w domu; potem zaburzenia snu i spadek nastroju!!...
Konieczne krótkie przerwy na ćwiczenia, wzdychanie i "przeciąganie się" rozglądanie na boki, chociaż co pół godziny!!! Jak wzrok? wyniki badan, inne dolegliwosci ??
do interpretacji klinicznej! Do pełnej konsultacji neurologicznej, kontrola ciśnienia krwi i pulsu, ocena badań krwi, innych wyników. . Bardzo istotna ocena nastroju, snu, problemów, trybu życia, aktywności, diety , Czy nie ma zaburzeń hormonalnych ? zaburzenia miesiączki, niedoczynność tarczycy, anemia , inne niedobory witamin, elektrolitów?? Czy dużo stresów, napięcia emocjonalnego, Jaki sen? Jak gimnastyka, sport, aktywność życiowa i zawodowa? Czy nie ma wad postawy ? Niezwykle ważna zdrowa dieta, sen, aktywność fizyczna! muzyka, czytanie. Do pełnej konsultacji ; kontrola ciśnienia krwi i pulsu, ocena badań krwi, innych wyników. Istotna też ocena nastroju, snu, problemów, trybu życia, aktywności, diety , Czy nie ma zaburzeń oddechowych, krążeniowych ?hormonalnych ? Czy dużo stresów, napięcia emocjonalnego, wada postawy ? zaburzenia snu ? Pozdrawiam i zapraszam "