Jak powinnam postąpić, żeby zachować ochronę antykoncepcyjną?

Dzień dobry. Stosuję NuvaRing od roku i w ten czwartek (12.07) powinnam wyjąć krążek o 20:20, jednak jestem zmuszona to zrobić około 10:00. W ulotce jest napisane, że w takim przypadku skuteczność może się zmniejszyć. Chciałabym zrobić 7 dniową przerwę, ale nie wiem, czy mogę, bo wyjmowałam krążek na czas stosunku (ale nie na dłużej, niż 3 godziny), a wymóg jest taki, żeby stosować krążek nieprzerwanie przez 7 dni wstecz. Jak powinnam postąpić, żeby zachować ochronę antykoncepcyjną?

Lek. Paweł Szadkowski

Wyjęcie krążka na czas stosunku nie zmniejsza ochrony antykoncepcyjnej. Należy zrobić 7 dniową przerwę, po której założyć nowy krążek. Dla pewności przez pierwsze 7 dni "nowego krążka" może Pani stosować dodatkową ochronę (choć nie powinna być ona konieczna).