Jak powinnam teraz zażyć tabletki?

Dzień dobry. Mam spory problem. Po 7-dniowej przerwie w sobotę powinnam wziąć tabletki, tak się złożyło, że nie miałam do nich dostępu. Dzisiaj jest wtorek i nie bardzo wiem, co teraz zrobić :( Czy zacząć od dzisiejszego dnia czy wziąć dwie? Co gorsza w piątek współżyłam ze swoim chłopakiem:( Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie powinna Pani w tej sytuacji rozpoczynać nowego opakowania (musiałaby Pani przyjąć 4 tabletki na raz). Proponuję poczekać do pierwszego dnia miesiączki i rozpocząć nowe opakowanie po wcześniejszym wykluczeniu ciąży. Niestety ostatni Państwa stosunek był niezabezpieczony i mogło dojśc do zapłodnienia.