Jak powinno być leczone zapalenie rogówki?

Dzień dobry, dziś byłam u okulisty, który stwierdził, że mam zapalenie rogówki. Przepisał mi Corneregel oraz Tobradex do stosowania 5 razy dziennie. Czy takie połączenie jest dobre? Jakie jest ryzyko wystąpienia komplikacji po tego typu zapaleniu? Czy mogę utracić wzrok? Dodam, że Pani doktor badała mnie za pomocą "karwnika"/"kontrastu" i nie wykryła żadnych zmian, rogówka nie barwiła się

Witam. Połączenie leków dobre. Nie barwi się nablonek rogówki czyli chorują głębsze warstwy. Bez badania lub etiologii nie wypowiem się o komplikacjach. Ogólnie jeżeli jest to zapalenie rogówki to zostanie blizna czyli powstanie astygmatyzm i nastąpi pigorszefie widzenia. Pozdrawiam serdecznie