Jak powinno być wychowywane 5-letnie dziecko?

Witam ! Od prawie roku spotykam się z nowym mężczyzną który posiada 5 letnią córkę. Ja sama mam syna 11 letniego . Moim problemem jest była partnerka mojego partnera. Kobieta ta wogole nie zajmuję się ich córka nie chodzi z nią do lekarza gdy trzeba daje jej do picia cole i tylko cole do tego dziecko ma problemy z jedzeniem( podobno jest niejadkiem i lubi tylko frytki ) moje pytanie brzmi jak wpłynąć na partnera tak żeby nie usłyszeć ze wtrącam się nie w swoje sprawy ?? Wiem ze nie jestem matką tej dziewczynki ale serce się kraje jak patrzę na to w jaki sposób jest przez matkę wychowywana

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Odpowiadając na Pani pytanie..., może Pani jedynie uświadomić Pani Partnera, w szczerej/otwartej rozmowie, jak fundamentalne znaczenie ma zdrowy styl życia małego Dziecka (m. in. odżywianie)
w kształtowaniu zdrowych nawyków i jakie mogą być konsekwencje w przyszłości.

Z drugiej strony..., rozumiem, że ma Pani (tylko) takie przesłanki...?
za słowami Pani; "...podobno jest niejadkiem i lubi tylko frytki... ."

Z przesłaniem dla Pani powodzenia i radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605