Jak powinno rozwijać się 2-letnie dziecko?

Witam , mam dwuletniego syna ktory nie mowi.. to znaczy mowi tylko mama i baba albo am jak chce jesc, jest wesoly , kocha inne dzieci i pilke nozna . Martwi mnie to ze nie mowi , czesto oglada bajki moze to tego wina, jak cos mowie to sie spojrzy ale nie zawsze a jak mowie powiedz to wpada w histerie pediatra mowi ze ma bunt dwulatka ... prosze odpowiedziec mi na pytanie... pozdrawiam

Witam serdecznie. Tempo rozwoju mowy u dzieci jest sprawą bardzo indywidualną. Chłopcy zaczynają mówić później niż dziewczynki.
Często zdarza się również, że jeśli rodzice zaczęli mówić później niż ich rówieśnicy - także ich dziecko może przejawiać podobne zachowania.
Nie zawsze rozwija się „podręcznikowo”, ale nie oznacza to, że coś dzieje się źle. Zazwyczaj dwulatek zna ok. 20 słów i mówi już prostymi, dwuwyrazowymi zdaniami, często jednak przekręcając słowa lub wypowiadając tylko końcówkę lub początek wyrazu.
Aby w porę wychwycić ewentualne nieprawidłowości zalecam konsultację logopedyczną oraz badanie słuchu u maluszka. Pozdrawiam!

http://www.slomka.org/