Jak powinno się leczyć rwę kulszową?

Witam, mam pytanie dotyczące rwy kulszowej. Syn z wielkim bólem został odesłany z pracy do lekarza. Otrzymał leki przeciwbólowe i za dwa dni miał zgłosić się ponownie. Niestety ból się utrzymywał, syn miał problemy z poruszaniem się. Otrzymał serię zastrzyków 10 szt. przy jednej wizycie. Za dwa zgłosił się na kolejną serię 10 zastrzyków przy jednej wizycie. Jestem tym trochę przerażona. Syn pracuje w Niemczech, czy nie potraktowano go jak siłę roboczą, która jak najszybciej ma być dyspozycyjna?

Lek. Tomasz Budlewski

Leki przeciw bólowe
I przeciw zapalne są typowo stosowane w tym schorzeniu. Warto jest udac się do lekarza neurologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

Przy rwie kulszowej, leczenie wyłącznie farmakologiczne, jest zazwyczaj mało skuteczne i powinno być połączone z terapią "mechaniczną" - odpowiednio dobrane ćwiczenia, terapia manualna. Pozdrawiam