Jak powinno wyglądać leczenie kanałowe?

Witam, miałam leczenie kanałowe. Po leczeniu zrobiłam RTG i lekarka stwierdziła ze kanały nie dowypelnione i muszę znowu iść na wypełnienie kanałów, ale już pod mikroskopem. lekarz powiedział, że potrzebuje ok 5 wizyt po 1,5 godz. dostałam skierowanie na tomografie, bo na zwykłym RTG czegoś nie widzi. Zadzwoniłam do innej kliniki i tam powiedzieli, że wystarczy jednej wizyty na 1,5 godziny. Ząb ma 2 lub 3 kanały. Czy naprawdę potrzebuje kilku wizyt, czy da się to załatwić podczas 1. Dziekuje

Witam.

Czas leczenia kanałowego, zwłaszcza ponownego (a wspomniała Pani, że kanały są nie dopełnione, więc jakieś leczenie kanałowe w tym zębie było już podejmowane) może się bardzo mocno różnić w zależności od zęba.

To, że endodonta oszacował czas leczenia na wiele wizyt i skierował Panią na tomografię świadczy raczej o tym, że chce Pani tego zęba wyleczyć najdokładniej jak się da, aby nie musiała Pani za kilka lat jeszcze raz zajmować się tym samym zębem. Ja bym takiej osobie zaufał.

Uważam natomiast, że bardzo trudno jest precyzyjnie podać czas leczenia kanałowego danego zęba wyłącznie po konsultacji telefonicznej. Jest to pewne przybliżenie, ale ostateczną ilość potrzebnych wizyt i tak najczęściej określa się po pierwszej wizycie i po zapoznaniu się z każdym przypadkiem indywidualnie.

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam.