Jak powinno wyglądać leczenie rozwarstwionego więzadła krzyżowego?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kolana. Narzeczona od dłuższego czasu zmaga się z bólem w kolanie po ćwiczeniach na siłowni, chodziła na fizjoterapię. Jednak ostatnio robiła rezonans i wyszło że ma rozwarstwione więzadło krzyżowe przednie i stąd pytanie jak powinno dalej wykonać leczenie. Słyszałem coś o rekonstrukcji ale czy to konieczne? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Witam,
proponuję udać się do ortopedy w celu konsultacji. Postępowanie lecznicze zależeć będzie od oceny urazu. Na pewno powinna ograniczyć nadwyrężanie stawu kolanowego.

Pozdrawiam