Jak powinno wyglądać leczenie skóry 22-latka?

Witam, te pytanie kieruję do lekarzy Dermatologów. Otóż od kilku lat leczę się w prywatnej klinice i jestem pod opieką jednego lekarza. Miałem jedną kurację Lekiem Curacne, a następnie leki podtrzymujące terapię takie jak: rozex, benzacne, differin, skinoren. Następnie miałem wykonany Yellow peel, a potem Peeling Pirogronowy. Miałem ostatnio umówioną wizytę, ale nie ukrywam, że dopadł mnie kryzys i miałem chwilę zwątpienia odnośnie całego tego procesu leczenia. Biorąc pod uwagę, że teraz jest lato, czyli żadnych zabiegów na twarz się nie wykonuję, zrezygnowałem z wizyty również ze względów finansowych. Mimo nakładania na twarz kremów z filtrem, niestety przy mojej pracy, nie uniknąłem opalenia. Stąd teraz moje pytanie. Moim jednym pomysłem jest przeczekać ten okres wakacyjny, a następnie zgłosić się do tej samej Pani Doktor, a więc pewnie w okresie jesienno - zimowym będę miał drugą kurację pochodną witaminy A. Czy pójść do innego lekarza, który ma trochę innej podejście do trądziku i który może nie jest dermatologiem, a który jest lekarzem medycyny estetycznej ? Nie ukrywam, że mam dosyć już podejścia mojej obecnej kliniki do leczenia mojego trądziku. Po dwóch peelingach nie zauważyłem znaczącej poprawy, a moja cera nadal nie jest pozbawiona wad. Miałem dużą nadzieję na poprawę oraz na zniknięcie przebarwień, a dodatkowo mam rumień. Jestem już zmęczony tym leczeniem, stąd rozglądam się za jakimś innym lekarzem. Moja Pani Doktor powiedziała mi, że taki typ cery mam i nigdy nie uzyskam efektu porcelanowej twarzy. Trochę mnie to dobiło, bo tyle lat, tyle wydanych pieniędzy, a tu słyszę, że nigdy mogę nie mieć super efektów. Dodatkowo mam zapalenie mieszka włosowego na ramionach, sporadycznie plecy i klatka i na to też nie ma skutecznego leku. Nie wiem już co robić w kwestii leczenia mojej cery. Z Chęcią udałbym się do kogoś innego, ale chciałbym zobaczyć efekty. Mam wypis wraz z historią leczenia z mojej aktualnej kliniki. Słyszałem o zabiegach, które ponoć potrafią uodpornić naszą skórę/ cerę na działanie czynników zewnętrznych, czyli rozumiem, że przed działaniem promieni słonecznych ? Proszę o jakąś poradę i opinię, może i pomoc. Pozdrawiam

Dzień dobry, seria 2 peelingów chemicznych może jeszcze nie przynieść oczekiwanej poprawy. Zwykle rekomenduje się 4-6 zabiegi, a następnie ewentualną terapię podtrzymującą. Najlepiej zaufać w tej kwestii doświadczonemu specjaliście, który dobierze postępowanie indywidualnie do Pana problemu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.