Jak powinno zachowywać się roczne dziecko?

Witam, mój roczny syn bardzo często macha rączkami w różnych momentach w ciągu dnia. Ma problem z zasypianiem, często się budzi w nocy. Miewa tez czasami dziwne - ja to nazywam „zrywy” : prostuje nagle raczki, lekko go „zatrzęsie” i Ok.2 sek przestaje. Czasami odbija się plecami w krzesełku. Czesto w ciągu dnia trzepie główka na wszystkie strony. Nie lubi się dotykać po dłoniach, kula wszystkie zabawki-ma wręcz tego obsesje. Czy są tutaj objawy autyzmu lub czy autyzm można stwierdzić u tak małego dziecka ?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Dobrze byłoby skonsultować się z neurologiem dziecięcym oraz sprawdzić sferę integracji sensorycznej. Być może wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam
AM
www. pracowniaterapeutyczna.eu