Jak powinny być wyznaczane terminy wizyt psychologa?

Dzień Dobry, Chciałbym zadać pytanie.Otóż chodzę do psychologa,po skończonej wizycie ja sam idę do rejestracji zamawiam następną wizytę.Czy to jest właściwe ? Czy nie powinno być tak że psycholog biorąc mój stan psychiczny pod uwagę ,czy jest pilny nie sam powinien wyznaczyć mi termin ,a nie ja według własnego uznania ?

Dzień Dobry Panu,

Rozumiem, że zapytał Pan o styl funkcjonowania w Poradni, w ramach NFZ-tu?

Odpowiadając na Pana pytanie, że jeśli poczułby Pan potrzebę wcześniejszego terminu, to wskazane byłoby zwrócić się z taką prośbą do psychologa.
Konsultacje psychologiczne są wyznaczane w miarę najbliższych i dostępnych terminów.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam
Pomoc psychologiczna czesto polega na podązaniu za pacjentem ,bo to on jest celem pomocy a nie psycholog.W tej pomocy nie ma leków,które "spowodują" szybkie ustąpienie objawu,jest jedynie praca słowem,energią i to od pacjenta zależy,ile potrzebuje czasu na zintegrowanie tego,co się zadziało podczas sesji i kiedy będzie gotowy do dalszej pracy,dlatego pozostawienie decyzji o kolejnym spotkaniu pacjentowi oznacza ,ze psycholog daje przestrzeń pacjentowi i uznaje jego wewnętrzną siłę do pokonywania trudności.Można poszukać terapii dyrektywnej,w której terapeuta wyznacza sam terminy i z góry ustala ,ile czasu i jak często będzie ona trwała.
Pozdrawiam

Anna Szyda