Jak powinny wyglądać moje posiłki, żeby poprawić kondycję mojej skóry?

Mam pytanie do dietetyka. Jak powinny wyglądać moje posiłki żeby poprawić kondycję mojej skóry,włosów i paznokci a dodatkowo wyszczuplić sylwetkę. Czy picie wody w ogóle pomaga?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę rozpatrzyć wizytę w pobliskim gabinecie dietetycznym. Na miejscu dietetyk Panią zbada i ułoży niskokaloryczną dietę na wyszczuplenie sylwetki. Wodę powinnismy pic w ilości 1,5-2 litry na dobę.

Pozdrawiam

Witam,

nawodnienie organizmu jest bardzo ważne. Zalecam picie około 1,5-2l czystej wody dziennie. Do tego warto wypijać rano na czczo przed śniadaniem szklankę wody z sokiem z cytryny. w ten sposób oczyści Pani swój organizm z toksyn i przyspieszy przemianę materii. Zapewnienie odpowiedniego nawodnienia sprzyja także odchudzaniu. Dzięki temu organizm nie zatrzymuje płynów metabolicznych.
Jeżeli chodzi o dietę to z pewnością powinna ona byc urozmaicona i pełnowartościowa ale w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową lub telefonicznie:

joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk