Jak powinny wyglądać zdrowe śniadania dla 12 letniej córki?

Jak powinny wyglądać zdrowe śniadania dla mojej 12 letniej córki. Ma ona 66 kg i 166cm. Nwm czy ma ona nadwagę. Mam nadzieję ze nie i dlatego chcemy z mężem zmienić jej stul bycia! Jak ?!

Witam,
BMI córki jest w górnej granicy normy.
Zdrowe śniadanie to np. płatki owsiane z dodatkiem owoców, jajka na twardo z kromką razowego chleba i pomidorem
Może się Pani zgłosić po poradę i ułożenie optymalnego jadłospisu dla dziecka do poradni dietetycznej.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę udać się do pediatry który sprawdzi czy córka ma nadwagę, w razie nadwagi proszę poprosić o skierowanie do poradni dietetycznej. Zdrowe sniadania to trochę za mało, cały dzień odpowiedniego zywienia rozwiąże problem.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!
Istotne jest, aby śniadanie było pełnowartościowe i dawało energię. Zaproponowane śniadanie jest dobrą propozycją, szczególnie jeśli wybieramy chleb razowy, półtłusty twaróg, a na kanapkach umieszczamy plastry np. pomidora czy ogórka. Polecam również: płatki owsiane z orzechami/ nasionami słonecznika/ suszonymi owocami (z dodatkiem kefiru naturalnego lub jogurtu naturalnego); kanapki z np. z jajkiem, chudym białym serem lub wędliną drobiową i warzywami; sałatki z warzyw i jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów np. żytnich. Dodatkowo do takich posiłków można zjeść owoc lub wypić sok jednodniowy.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska