Jak powrócić do sportu?

Witam, od wczoraj rzucam palenie, boję się zacząc biegac.. Mam 24 lata paliłem 5 lat. Kiedys zapalony i konsekwenty sportowiec, przez 5 lat leniwy i nieodpowiedzialny. Zależy mi na rzuceniu palenia dla swojego zdrowia i pasij którą jest sport. Chcę wrócic do sportu tylko nie wiem jak się do tego zabrać żeby nie przedobrzyć i nie zrobić sobie krzywdy. Potrzebuję kilku porad i przedstawienia mi na czym stoję i za co się najpierw zabrać. Z góry dziękuję. Marcin

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej udac się na siłownie gdzie trener personalny ustali początkowy tryb wysiłku

Dzień dobry. W pierwszej kolejności proszę dać organizmowi poradzić sobie z odstawieniem nikotyny. Proces detoksykacji zajmie kilka tygodni i jest wysiłkiem psychofizycznym. Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to najrozsądniej byłoby stopniowo ją wprowadzać, najlepiej może z pomocą trenera personalnego, może kilka jego rad na początek pomoże zaplanować kolejne kilka tygodni/miesięcy. Najistotniejsze będzie dla Pana teraz zaakceptowanie, że efekty potrzebują troszkę czasu, Pozdrawiam.