Jak powrócić do wcześniejszej wagi ciała?

Dzień dobry piszę w takiej sprawie: Mam prawie dwadzieścia lat 186 centymetrów wzrostu, moja waga to 73 kilogramy, idąc we wrześniu do wojska ważyłem 80 kg. moje pytanie brzmi co zrobić by powrócić do poprzedniej wagi. z góry dziękuje za odpowiedź.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,
spadek wagi jest spowodowany nieodpowiednią podażą białek, tłuszczy oraz węglowodanów. Wystarczy odpowiedni zbilansowana dieta aby Pan przytył. Przy niezbyt dużej aktywność aby przytyć powinien Pan zjadać około 3000 kalorii. W przypadku gdyby aktywność fizyczna była większa należałoby zwiększyć kaloryczność powyżej podanej kaloryczności.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta na przytycie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-przytycie.html?c=7

Serdecznie Pozdrawiam

Witam,

Pana obecna waga w stosunku do wzrostu jest prawidłowa.
Jeśli chce Pan przybrać na wadze, ale bardziej w kierunku masy mięśniowej (zawsze polecane), proszę delikatnie zwiększać ilość przyjmowanych pokarmów. Powinny być to jednak pokarmy wartościowe - czyli nie fast foody, słone przekąski czy słodycze!
Polecam po prostu dodać do Pana codziennego menu garść bakalii - mix orzechów z bakaliami.

Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl