Jak powstrzymać apetyt na słodycze?

Witam.Mam pytanie co powinnam jeść albo zrobić aby powstrzymać apetyt na słodycze ,jem normalne posiłki w ciągu dnia ,odrzywiam się zdrowo warzywa ,owoce ale niestety nie mogę oprzeć się słodyczą.Co powinnam zrobić aby,a cukrzycy też nie mam.Moja waga to zadzwoń 73kg przy wzroście 166 ,wiem że to już nadwaga i chciałabym się pozbyć tych zbędnych kilogramów ,ale nie radzę sobie ze słodyczami.Proszę o pomoc ,czy przyjmowanie Chromu mogło by mi pomóc ??

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Chrom pomaga w gospodarce weglowodanowej organizmu, możemy dostarczyć pierwiastek w postaci suplementu lub w prawidłowo zbilansowanym jadłospisie.
Polecam udać się do dietetyka i ocenić ilość spożywanych kalorii oraz cukrów prostych oraz mikro i makroskładników w Pani diecie. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Przyjmowanie chromu jest jakimś rozwiązaniem ponieważ suplement hamuje apetyt na słodkie. Jednak nie na wszystkie osoby zażywanie chromu działa. Należałoby prześledzić jeszcze Pani dietę, ponieważ źle zbilansowany jadłospis może powodować zwiększenie apetytu na cukry proste. Jeżeli dieta jest zbyt niskokaloryczna lub brakuje w niej węglowodanów złożonych to organizm zaczyna się domagać źródeł energii. Problem może tkwić także w nieregularności posiłków i zbyt dużych odstępach pomiędzy nimi. w tym momencie podaje pani zbyt mało informacji na temat odżywiania aby określić gdzie tkwi problem. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać ma na maila swój przykładowy dzień - co Pani dokładnie jada, jakie są pory poszczególnych posiłków itp. Wspomni Pani także o aktywności fizycznej. Ja chętnie zerknę i przeanalizuję Pani styl życia oraz odżywianie i wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry! Trzeba przeanalizować Pani styl życia (m.in aktualny stan odżywienia, występowanie ewentualnych schorzeń, aktywność fizyczną), aby trafniej odpowiedzieć na pytanie czym może być spowodowany wzmożony apetyt oraz kompulsywne objadanie. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska