Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak powstrzymać ból głowy wywołany nerwami czy zmianą pogody?

Od paru miesięcy zaczęłam miewać co jakiś czas mocne bóle głowy (w takim stopniu, że nie mogę zasnąć ani normalnie funkcjonować, czuję się jakby zaciskała mi się pętla w okół głowy) - zauważyłam, że zdarza się to po zdenerwowaniu, zmianie pogody, czasami kawie. Oprócz tego jak tylko mam wolną chwilę, mam ochotę spać, czuję ciągłą senność i zmęczenie. Również bardzo szybko rumienią mi się policzki, np. po schyleniu się czy lampce wina. Zaczęłam zastanawiać się czy może to być problem z ciśnieniem. Biorę też tabletki antykoncepcyjne, ale biorę je już 5 lat, natomiast, jak już wspomniałam, te objawy pojawiły się z pół roku temu.
KOBIETA, 25 LAT 9 miesięcy temu

Skuteczność maseczek ochronnych

Kiedy pojawiają się jakieś informacje o epidemiach, z aptek błyskawicznie znikają maseczki ochronne. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy mogą nas np. ochronić przed świńską grypą?

Lek. Wojciech Zygmunt
70 poziom zaufania

Witam. Opisane przez panią objawy najpewniej sugerują napięciowe bóle głowy, które nie koniecznie dobrze reagują na leki przeciwbólowe. Skutecznym sposobem ich leczenia mogą być leki przeciwdepresyjne lub prowadzenie psychoterapii. Co do dodatkowych objawów, jakie pani opisuje, to jak najbardziej warto rozważyć występowanie u pani jakiejś formy nadciśnienia tętniczego - albo pierwotnego, albo wtórnego (wywołanego przez guza chromochłonnego nadnerczy lub rakowiaka). Polecam konsultację z internistą i neurologiem. W celu wykluczenia innych przyczyn bólu głowy również warto udać się do laryngologa i okulisty. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy