Jak powstrzymać chęć jedzenia słodyczy?

Jestem młodą osobą. Nie powstrzymać się od ciągłego jedzenia, zwłaszcza czekolady i innych słodyczy. Potrafię zjeść dziennie 0,5 kg czekolady. Często jest to wynikiem stresu, ale czasami bez powodu idę do sklepu i kupuje słodycze albo zjadam wszystko z lodówki. Cukrzycy raczej nie mam bo kilka razy oddawalam krew i nigdy nie przyszła do mnie żadna informacja zwrotna. Męczy mnie to i nie wiem co mam zrobić.

Mgr Martyna GorczyĹska

Warto aby dietetyk przyjrzał się Pani jadłospisowi z kilku dni. Możliwe, że jada Pani bardzo nieregularnie i organizm dopomina się o dawkę energii (chociaż jest to tylko przykład, przyczyn może być wiele). Jeżeli sama Pani zauważa, że częściowo jest to zajadanie stresu warto zastanowić się nad innymi sposobami radzenia sobie ze stresem. Może jakiś rodzaj aktywności fizycznej (taniec, bieganie, jazda na rowerze, pływanie) pomoże odreagować stres w zdrowy sposób.

Chrom lub tabletki zbiałej morwy z chromem.
Powstrzyma łaknienie.
Jak Pani przyzwyczai organizm do mniejszej ilości słodyczy to proszę sobie zadać pytanie:
Je pani poto by rzyć czy rzyje by jeść.

Proszę przeanalizować swoją dietę pod kątem tłuszczy. Jeśli jest ich zbyt mało, to organizm wołając o energię wymusza jedzenie cukru. Proszę spożywać 5 posiłków w odstępach 3 -4 godziny, a węglowodany w postaci wyrobów z razowej mąki ( pieczywo, makarony), brązowego ryżu. W stresie niech Pani spróbuje jeść owoce (też słodki smak), dopóki nie znajdzie Pani innego sposobu na rozładowywanie go.

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz