Mężczyzna , 39 lat Witam serdecznie mam 39 lat jestem Mariusz nie widze na lewe oko pracowalem ciezko dzwigalem mam dyskopatie i skolioze zwyrodnienie kregow dzwigne z 5kg np zakupy i boli mnie kregoslupp od tygodnia skacze mi drga prawa noga jak u osoby na wozkuinwalidzkim oboma rekoma mam trudnosc ja powsrzymac by nie skakala jesli juz to meczy to trzeba sporo sily co to oznacza?!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dyskopatia może doprowadzić do bolesności, zaniku czucia lub nawet porażenia. Natomiast ruchy mimowolne ręki lub nogi są objawami innych dolegliwości neurologicznych. Pana dolegliwość może mieć związek z zatruciem układu nerwowego np. toksynami lub chorobami o podłożu autoimmunologicznym. Muszą być przeprowadzone badania u neurologa.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: