Jak powstrzymać ejakulację w trakcie zakładania prezerwatywy?

Witam, mam 20 lat i ostatnio zauważyłem pewien dość dotkliwy problem. Jako że od pewnego czasu miałem dziewczynę i postanowiłem, że na wszelki wypadek zacznę nosić przy sobie zabezpieczenie, przy czym stwierdziłem, że trzeba najpierw na spokojnie i na "sucho" spróbować założyć. Wszystko idzie w zasadzie zgodnie z planem aż do momentu, w którym zakładam prezerwatywę. Trzymam za zbiornik, drugą ręką zaczynam rozwijać i nie dość, że mam problem z zsunięciem jej poza żołądź, to jeszcze w momencie jak penis zetknie się z prezerwatywą następuje ejakulacja. Problem z rozwinięciem prezerwatywy jest w zasadzie błahostką (prawdopodobnie za mały rozmiar, lub za mało praktyki), ale niepokoi mnie ten przedwczesny wytrysk. Moje podejście do życia powoduje, że jestem zazwyczaj wesoły i nie stresuję się, jestem aktywny sportowo, jednak obawiam się sytuacji kiedy może dojść do zbliżenia z partnerką i nie będę w stanie rozpocząć. Nadal jestem prawiczkiem i jeśli nie będę miał stałej, zaufanej partnerki, która zgodzi się na stosowanie pigułek, to zapewne nim pozostanę. Próbowałem już uciskać nasieniowody idące od spodu penisa tuż przed wytryskiem, ale to tylko powoduje osłabienie wyrzutu nasienia i penis po prostu wiotczeje. Czy sam trening mięśni (zwieraczy?) kegla będzie pomocny?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Sądzę, że Pana problem może być efektem stresu i napięcia emocjonalnego. Im bardziej denerwuje się Pan długością stosunku i zaspokojeniem partnerki, tym szybciej może pojawić się wytrysk. Warto, żeby także w sprawach seksu stosował Pan swoje codzienne zasady. Dobre samopoczucie psychiczne i bycie na luzie pozwoli Panu zmniejszyć wewnętrzne napięcie i czerpać przyjemność z seksu.
Tak naprawdę nie odbył Pan jeszcze stosunku, tylko próbował zakładać prezerwatywę w ramach próby. Nie może Pan zatem stwierdzić, czy w trakcie seksu będzie Pan miał przedwczesny wytrysk. Warto natomiast ćwiczyć mięśnie Kegla (wstrzymując strumień moczu podczas oddawania go). Także masturbacja i próba kontrolowania szybkości, z jaką dochodzi podczas niej do wytrysku pozwoli Panu podczas stosunku lepiej kontrolować swoje reakcje.

Pozdrawiam