Jak powstrzymać się od masturbacji?

no właśnie bardzo ciężko się od tego powstrzymać to jest silniejsze i co zrobić żeby przestać - bo ja nie chce się masturbować ale to tak silne że nie wytrzymuje i ulegam czy może jest jakiś lek który wstrzyma tą chęć seksu/ masturbacji ?

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym, prawidłowym i powszechnym sposobem zaspokojenia potrzeby seksualnej, szczególnie dla osób, które nie współżyją. Duże potrzeby seksualne i częsta masturbacja jest charakterystyczna dla osób młodych.

Jest możliwe farmakologiczne obniżenie potrzeb seksualnych. Nie jest to jednak rozwiązanie stosowane u osób zdrowych.

Aby ocenić, czy Pana intensywne życie seksualne ma charakter prawidłowy czy problematyczny, konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!