Jak powstrzymać się od wymiotów?

Hej:) Mam problem, którym jest bulimia. Mam 17 lat, trzy lata temu bardzo chciałam schudnąć, najpierw bardzo chciałam zostać anorektyczką, ale potem stwierdziłam, że "lepiej" będzie, jeżeli będę jadła normalnie, a potem będę wymiotowała. Z czasem zaczęłam jeść coraz więcej, teraz już nie potrafię nad tym zapanować, jem ile mogę, a później mam okropne wyrzuty sumienia i wymiotuję. Moja waga ciągle się zmienia o kilka kilogramów +/- . Nie chcę już się obżerać i wymiotować, chcę być szczupła i żyć normalnie. Proszę o jakieś rady.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam,

Problem bulimii to poważne zaburzenie i powinnaś udać się w tej sprawie do lekarza psychiatry i psychologa na osobiste spotkanie. Samą siłą woli trudno będzie Ci pokonać tą chorobę, zwłaszcza, że jej przyczyny mogą wiązać się z jakimiś trudnościami w sferze psychologicznej. Jak widzisz nie kontrolujesz napadów jedzenia i prowokowania wymiotów, skądś się to bierze. Dlatego namawiam Ciebie do osobistej konsultacji ze specjalistą, a także do poczytania na temat przyczyn bulimii i historii osób, które sobie z tym zaburzeniem poradziły.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!