Jak powstrzymać swoje myśli samobójcze?

Dzień dobry mam 19 lat od kilku lat zmagam się z zaburzeniami depresyjnymi i osobowości miałam już w przeszłości próby samobójcze byłam niedawno u lekarza psychiatry i dostaję teraz escitalopram (elicea) amizepin i lamotrygine od niedawna pojawiły się u mnie myśli samobójcze i są one na tyle silne że mam zamiar przedawkowac tabletki wszystko już zaplanowałam nie potrafię się przed tym powstrzymać co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Witam. Jeśli nie potrafi Pani zapanować nad myślami samobójczymi a chce Pani sobie z nimi poradzić, proszę szukać pomocy na kilku "frontach". Po pierwsze, jak najszybciej skontaktować się z lekarzem psychiatrą; po drugie z psychologiem-psychoterapeutą. Po trzecie, proszę powiedzieć o swoich myślach bliskiej osobie, komuś z rodziny, przyjaciółce, nieważne komu, ważne żeby była to osoba na którą można liczyć. Niech Pani nie zostaje z tym sama! Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Powinna Pani po pierwsze
natychmiast udać się do szpitala nawet na ostry dyżur.
Dzwne, że psychiatra Pani tam nie skierował.
po drugie zapewnić sobie tzw. wsparcie psychoterapeutyczne.
Po trzecie rozmawiać ze sobę na głos i mówić np.
poradzę sobie, pokonam swoję słabość, wygram z chorbą itd. - na głos.
głośno i zdecydowanie
Jak myśli przychodzę zaczęć np. śpiewać i odpychać je od siebie rękami.
Pozdrawiam i życzę pokonania choroby

Witam,
Zgłosić fakt pojawienia się tak silnych myśli samobójczych psychiatrze prowadzącemu oraz udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, aby jak najszybciej uzyskać pomoc terapeutyczną. Powinna Pani również podzielić się informacją o swoim samopoczuciu z najbliższymi osobami, tak aby miały szansę zareagować i wiedziały co się z Panią dzieje. W przypadku silnych myśli samobójczych. Nie powinna Pani czekać dłużej z uzyskaniem pomocy.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek

Witam serdecznie,

Farmakoterapia powinna być łączona z leczeniem psychoterapeutycznym (u psychologa/psychoterapeuty). Tak naprawdę przyjmowanie jedynie leków nie sprawi, że problem zniknie. Ustabilizuje się Pani nastrój, ale nie na tyle, by funkcjonować w sposób satysfakcjonujący. Z tego, co Pani napisała - pojawiły się nawet myśli samobójcze, co wskazuje na to, że leki nie są odpowiednio dobrane. Podjęcie psychoterapii wydaje się być niezbędne w Pani przypadku. Zachęcam gorąco do zapoznania się z ofertą terapeutów w Pani okolicy.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA