Jak powstrzymać trądzik różowaty w pierwszej fazie?

Parę dni temu wybrałam się do dermatologa, który stwierdził, że jestem w pierwszej fazie trądziku różowatego. Moje objawy to rumien, który trwa kilka godzin, pieczenie twarzy, a teraz nawet przekrwione oczy. Ale padni doktor powiedziała, że w takim stadium się nie leczy, tylko chroni twarz. Jakoś nie wydaje mi się, bo twarz chronię, a rumien jest.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

W terapii postaci rumieniowej z teleangiektazjami trądziku różowatego stosuje się głównie preparaty kosmetyczne do cery naczynkowej (dostępne w aptekach) oraz odpowiednie preparaty do mycia twarzy, które łagodzą stan zapalny. Warto pamiętać o odpowiedniej ochronie twarzy przed nagłą różnicą temperatur - wskazane jest używanie kremów barierowych przed wyjściem zimą na dwór, proszę również unikać sauny, solarium, gorących kąpieli.

Witam oczywiście, w tej fazie leczenia lekarz powinien po konsultacji przepisać Pani odpowiednie leki do smarowania na skórę. Można również wykonać laser IPL aby wzmocnić naczynia na twarzy oraz jesli stan skóry pozwala wykonać można peeling migdałowy twarzy. Serdecznie zapraszam na konsultację.