Jak powstrzymać tycie?

Od jakiegoś czasu nie jestem w stanie powstrzymać się od jedzenia. Mam 17 lat i przy wzroście 150 cm z ok. 42 kg przytyłam do prawie 50. Wiem, że ciągle mieszczę się jeszcze w granicach normy, ale przeczuwam, że długo to już nie potrwa. O ile na początku było w porządku, to teraz siedząc, np. przy biurku mam ochotę np. na jedną konkretną czekoladę i muszę wyjść z domu, żeby natychmiast ją kupić i zjeść jeszcze w drodze do domu. Ale to nie wszystko. Po tym incydencie „głód” coraz bardziej się napędza i jem zazwyczaj dopóki nie zrobi mi się niedobrze. Potrafię zjeść jednorazowo znacznie więcej niż każdy normalny człowiek. Chcę się tego pozbyć, ale nie potrafię. Nie wiem czy wpływ na moje zachowanie może mieć to, że ok 4 lata temu schudłam nieco poniżej mojej wagi prawidłowej, wtedy w ogóle nie ciągnęło mnie do słodyczy. Taki stan (tzn obojętności na słodycze) trwał 3 lata. Chcę wrócić do normalnych, zdrowych nawyków żywieniowych, do normalnej wagi i życia. Jest mi z tym coraz gorzej... Co mam zrobić?

Witaj,
objawy, które opisujesz, mogą świadczyć o zaburzeniach odżywiania. Dlatego powinnaś się umówić na konsultację lekarską. W ten sposób najszybciej i najbezpieczniej będziesz mogła sobie pomóc.
Zachęcam Cię więc do jak najszybszego umówienia się na wizytę.
Bardzo możliwe, że nieracjonalne odchudzanie mogło wpłynąć na zaburzenia metabolizmu. Jednak to wszystko będzie mógł ocenić lekarz po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i ew. zleceniu dodatkowych badań.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska