Jak powstrzymać wilczy apetyt i schudnąć?

Dzień dobry, mam bardzo duży problem, ponieważ próbuję się odchudzać i rano zawsze mi się to udaje, lecz gdy wracam ze szkoły, nie mogę się powstrzymać i rzucam się na jedzenie, objadam się. Nie wynika to ze stresu, itp, ja po prostu kocham jeść! Jem 5 posiłków dziennie, biorę chrom, nic nie pomaga. Jak pohamowac mój wilczy apetyt i zrzucić tą przeklętą oponkę która mam na brzuchu? Dodam, że strasznie mi się nie chce ćwiczyć.

Proces redukcji masy ciała składa się z dwóch składowych - prawidłowego żywienia
i odpowiedniego podejścia do jedzenia. Pani żywienie powinno być dopasowane do Pani potrzeb i ewentualnych schorzeń. Pani niepohamowany apetyt może wynikać z niedoborów mikro- i makro-elementów oraz znacznych wahań glikemii. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który pomoże Pani w dobrze żywienia.

Dzień dobry. Dieta to nie odmawianie sobie jedzenia, ale styl życia. Jeżeli "rano zawsze się udaje" a popołudniu nie to znaczy, że tego dnia się nie udaje. Efekty diety zwykle widoczne są w czasie dłuższym niż jeden dzień, więc nic dziwnego zatem, że ich nie ma. Nie lubi Pani ćwiczyć. Wspomina Pani o tym wiedząc, że to ważny element rozwiązania Pani problemu. Z opisu wnioskuję, że Pani wie, co byłoby pomocne, ale nie wie jak to zastosować. To już połowa sukcesu, czyli cel i sposób mamy określone. Teraz pora na motywację i wytrwałość. Jeżeli jedno i drugie samodzielnie się Pani nie udaje, to zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej, która ujawni przyczyny i pozwoli je wyeliminować. Pozdrawiam.