Jak powstrzymać współpracownicę przed pomówieniami?

jak powstrzymać współpracownice od pomóień na mój temat

Dzień dobry.

Nie napisała Pani wiele na temat charakteru pomówień współpracownicy, toteż trudno się szczegółowo odnieść do Pani postu. Warto jednak wiedzieć, że pomówienie jest przestępstwem określonym w Kodeksie Karnym, ściganym na wniosek osoby pomawianej. Mówiąc inaczej - może Pani bronić się przed pomówieniami, składając w tej sprawie zawiadomienie o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa do prokuratury. Zanim jednak zdecyduje się Pani na ten krok, warto przekazać tę informację osobie, która Panią pomawia i zagrozić jej, że w przypadku kontynuowania przez nią tego "procederu", podejmie Pani ww. kroki formalno-prawne.

"Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego."

Pozdrawiam.

Witaj. W praktyce trudno jest powiedzieć cokolwiek na ten temat. Warto aby bliżej przyjrzeć się tej sytuacji mogła osoba trzecia. Nie znamy dokładnych sytuacji, relacji w firmie a jest to dość ważne. Najprostszym sposobem jest szczera rozmowa i przedstawienie swojego zdania. Proszę poinformować współpracownicę, że jest to sprawa karalna :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/