Jak pozbyć figury gruszki?

Witam. Mam 15 lat, 162 cm wzrostu i ważę 51 kg. Chciałabym dowiedzieć się, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud, pośladków oraz bioder. Ogólnie jestem szczupła i mam płaski brzuch, jednak w spódniczkach czy krótkich spodenkach czuję się niekomfortowo. Uda mam grube, poza tym moim najgorszym problemem w związku z nimi są grube kolana, oraz wąskie łydki, przez co moje nogi wyglądają nieproporcjonalnie. Staram się aktywnie uprawiać sport i ograniczać słodycze. Chcę schudnąć w sumie 3 kg, ale bez efektu jo-jo. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoim problemem nie jest masa ciała. Twoje BMI wynosi 19,4. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie zbliża się do granicy normy z nadwagą. W żadnym wypadku nie powinnaś się odchudzać, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania. Twój organizm musi mieć wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich ilościach, dlatego nie możesz ograniczać podaży kalorii. Możesz za to wybierać zdrowe produkty i zastępować nimi niekorzystną dla zdrowia i sylwetki żywność. Więcej na ten temat przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli chodzi o figurę gruszki, to jej nie zmienisz. Każda kobieta ma określoną figurę i przybiera na masie ciała często nieproporcjonalnie, ale właśnie w tych miejscach, gdzie ma najwięcej tkanki tłuszczowej. U Ciebie gromadzi się ona w okolicach ud, bioder i pośladków. Dlatego powinnaś wykonywać ćwiczenia wyszczuplające dolną część ciała. Znajdziesz je na stronie www.abccwiczenia.pl.

Polecam też stosowanie prostych ćwiczeń w domu:
1. Napinanie pośladków - wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.
3. Jazda na rowerku stacjonarnym lub klasycznym.
4. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej - połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę.
5. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej - połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
6. Przysiady.

Pamiętaj też o ćwiczeniach na całe ciało - rower, jogging czy pływanie również się świetnie sprawdzają!

Pozdrawiam.