Jak pozbyć realnych snów?

Witam,Jestem po psychoterapii poznawczo-behawioralnej.Mam zaburzenia obsesyjno-kompulsywne z przewaga czynności natretnych i kształtujące się cechy osobowości zależnej. Ostatnio śnią mi się okropne realne sny..Śni mi się że ktoś cały czas mnie kontroluje po czym dowiaduje się tego i jakby w śnie zaczynam czuć lęki że to jest realne,budze się i boje sie ze zwariowałam..ostatnio tez boje sie zwykłych cieni i innych fałszywych sygnałow.. czuje sie tym faktem strasznie przybita..co robić ?

Proszę się zgłosić mozliwie szybko do psychiatry na konsultację i szczerze porozmawiać.

Jest Pani bardzo zaniepokojona. Proszę nie cierpiec i udac się po pomoc. Specjalista wyjaśni, odpowie na pytania.

Pozdrawiam serdecznie

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień
edyta.szafran@vp,pl

Marzenia senne są wrażeniami zmysłowymi doświadczanymi w trakcie snu. Często zdarza się, że mają one związek z obecną sytuacją życiową. Jeśli w trakcie snu odczuwa Pani silny lęk, a po przebudzeniu nie jest Pani wypoczęta, sen nie dostarcza energii, a wręcz przeciwnie powoduje gorsze samopoczucie, warto skonsultować się z psychologiem, najlepiej psychoterapeutą. W trakcie spotkania będzie mógł lepiej zapoznać się z doświadczanym przez Panią problemem, możliwe będzie rozpoznanie przyczyny pojawiających się, wyczerpujących snów, lub jeśli zajdzie taka potrzeba pokieruje Panią do odpowiedniego lekarza specjalisty.