Jak pozbyć się 11 kilogramów i odchudzić nogi?

Dzień dobry! Mam 15 lat, przy wzroście 165 cm ważę 66 kg. Bardzo chciałabym schudnąć do 55 kilogramów i ładnie wyrzeźbić nogi. Jeśli chodzi o moją figurę, to mam bardzo szczupłą górę, dosyć płaski brzuch, a cały tłuszcz odkłada się na pupie i udach, najgorsza jest wewnętrzna część. W ciągu 8 miesięcy przytyłam 16 kg, bo nie odżywiałam się jak należy, podjadałam, przez co teraz nie mieszczę się w żadne spodnie! Od 2 dni stosuję dietę 1000 kalorii, jem 5-6 posiłków. Np. śniadanie-3 łyżki musli z 0,5 szkl. mleka i owocem; 2 śniadanie- kilka śliwek; lunch-kanapka wasa z wędliną i ogórkiem; obiad-pierś kurczaka z surówką; podwieczorek-mały jogurt; kolacja-surówka z serkiem wiej, kanapka wasa (przed 18.). Od 2 tygodni ćwiczę na uda z płyty(20 min), od 2 lat jeżdżę na rowerze stacjonarnym ok 10 km dziennie, ale nie widzę efektów. 3 lata temu stosowałam dietę 1200 kalorii. Bardzo proszę o radę czy dobrze się odżywiam i jakie ćwiczenia wykonywać, by wyszczuplić uda (mam w nich 58 cm) i schudnąć? Chciałabym zacząć biegać, ale w moim miasteczku nie ma parku, a w szkole jestem od 7-14. Bardzo proszę o pomoc. Serdeczne dzięki.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Zacznę od tego, że dieta 1000kcal jest zbyt drastyczna dla osoby w Twoim wieku, zwłaszcza stosowana na własną rękę. Dieta 1000kcal to ostatni etap diety stosowanej przez specjalistów, uważam zatem, że powinnaś jeść więcej o ok. 200-400kcal. Poza tym, posiłki są dość dobrze skomponowane, choć brakuje w nich produktów węglowodanowych, a więc ryżu, makaronu, kaszy oraz pieczywa - najlepiej razowego.

Jeśli chodzi o tkankę tłuszczową zgromadzoną na udach to jest ona dość ciężka do zredukowania. Na pewno pomoże jej: bieganie, jazda na rowerze oraz basen. Możesz także wykonywać ćwiczenia na siłowni lub w domu - nożyce, rowerek.