Jak pozbyć się 15 kg w miarę krótkim czasie?

Witam, mam 18 lat, ważę 75kg przy czym mam 165 wzrostu. Moja waga docelowa to 60kg. Jak to zrobić w miarę krótkim czasie? Wcześniej podejmowałem już wiele prób najskuteczniejsza (chodź nie zbyt zdrową) była taka, że nic nie jadłem. Nie choruję na żadne choroby. Pozdrawiam
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 27.57.
Odpowiada to 97 centylowi na siatce centylowej dla BMI.

Dobrze, gdybyś zrzucił kilka kilogramów, najlepiej poprzez aktywność fizyczną.
Ponieważ jesteś młodym człowiekiem, nie powinieneś zaczynać diety na własną rękę.
Zanim się na nią zdecydujesz, niezbędna jest konsultacja lekarska i sprawdzenie, czy nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Warto także zdiagnozować przyczynę problemu.

Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni)
także nie przejmuj się i udaj na kontrolę lekarską.
Warto także wykonać podstawowe badania (m.in. stężenie hormonów we krwi etc).

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zacznij ruszać się więcej (co najmniej 30 minut dziennie).

Zastosowanie może mieć także:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło);
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego makaronu, brązowego ryżu, kasz - wydłużają uczucie sytości);
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców;
• ograniczenie dodawanego cukru;
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.;
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.);
• włączenie do jadłospisu ryb.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

ZDECYDOWANIE ODRADZAM Ci głodówki i inne niefizjologiczne diety.
Postaw na UROZMAICONĄ dietę (spożywaj różnorodne produkty w ciągu dnia).

POZDRAWIAM