Jak pozbyć się asymetrii twarzy?

Witam, Mam problem z asymetrią twarzy. Wygląda to tak, że lewa strona jest poprawna natomiast prawa względem lewej wygląda na upośledzoną. Mięśnie przy uśmiechu nie układają się jak powinny - jakby nie miały siły wystarczająco się spiąć. Mięsień żwacza jest większy oraz żuchwa przy tym mięśniu bardziej rozbudowana. Dodatkowo górna powieka prawego oka się chowa pod tą część nad okiem. Nie wiem poprostu jak to ogarnąć za jednym razem. Co robić?

Szanowny Panie,
z Pana opisu wynika że ma Pan porażenie nerwu twarzowego.
Jest to choroba którą trzeba leczyć u neurologa! Proponuję zapisać się do neurologa jak najszybciej.
Trzeba będzie wykonać badania dlaczego tak się stało, między innymi tomigrafię głowy.

Co do stanu oczu to rzeczywiście może mieć Pan kłopot w zamykaniu oka i wtedy koniecnza jest pomoc okulisty. Jeżeli kłopot z zamykaniem oka jest duży to trzeba stosować maści nawilżające żeby oko nie wysychało i żeby nie było rany w oku.
Podumowując neurolog i okulista w miarę szybko.
Życzę powodzenia