Jak pozbyć się bakterii Proteus Mirabilus z pochwy?

Witam jestem 52 kobieta stwierdzono u mnie bakterie Proteus mirabilus w pochwie.Na podstawie posiewu otrzymalam antybiotyk amoxycyklina/kw.klawulanowy podany droga doustna .Jednak objawy nawracaja ginekolog przepisal mi clotomazinum globulki .Czuje dalej dyskomfort i bule brzucha.Jakie leki najczesciej dopochwowe sa stosowane w tych schorzeniach.Prosze o pomoc

Najlepiej leczyć infekcję zgodnie z antybiogramem. To że stan zapalny w pochwie nawraca nie musi oznaczać infekcji tym samym patogenem. Może to być kolejne zakażenie np. florą mieszaną - bakteryjno-grzybiczą. Wówczas stosuje się Macmiror Complex, Gynalgin itp.